Doba do startu 11. PKO Poznań Półmaraton

Do startu pozostała jeszcze niespełna doba, a to jest baaaardzo dużo czasu… żeby wszystko zepsuć 🤔

PAKIET STARTOWY

Odbierzcie na spokojnie, i co najważniejsze, nie zgubcie go !!! A okazji ku temu będzie z pewnością wiele – hotel, restauracja, samochód… Najlepiej sprawdzić, czy wszystko jest i od razu schować do torby, w której mamy odzież biegową… Właśnie…

ODZIEŻ BIEGOWA

Jeszcze jest czas, aby ewentualnie wyprać spodenki, których jak zawsze zapomnieliśmy wrzucić do prania 🙂 Przygotujcie buty, koszulkę, skarpetki, naładujcie zegarek. I co najważniejsze, już nic nie kupujcie i nie kombinujcie. Nowe buty, czy spodenki, potrafią obcierać, co nie jest fajne podczas zawodów – zabieramy tylko sprawdzone rzeczy !!

JEDZENIE

Pasta party, pobyt w innym mieście, jest pokusa skoczenia na pizze, czy piwo ze znajomymi… Ale nie ulegajcie pokusie 😉 Zapewniam Was, że wieczorna pizza potrafi jeszcze ciążyć rano, a co gorsza podczas biegu. Postarajcie się zjeść to, co zwykle, podobnie jutro rano. Aha, śniadanie należy zjeść 2-3 godziny przed startem. Niestety zdarzyło mi się raz zjeść na godzinę przed startem, co było bardzo złym pomysłem…

TRENING

Wieczorne, czy popołudniowe lekkie rozbieganie, „rozruszanie nogi”, nie jest w tej chwili najlepszym pomysłem. Bojowy nastrój startowy może już się udzielać, i czujemy nadludzkie moce, ale nie dajmy się ponieść. Do startu przygotowujemy się tygodniami, a nie na kilka godzin przed startem. Nawet lekki, sobotni trening odbije się negatywnie, szczególnie w drugiej połowie biegu.

SEN

Adrenalina robi swoje, ale postarajcie się wskoczyć do łóżka nieco szybciej, niż zawsze. Szczególnie, że w niedzielę trzeba wstać szybciej, zjeść coś, dostać się na start.

 

I tyle, pamiętajcie o wypoczynku, aby w niedzielny poranek być w pełni sił. No i oczywiście, POWODZENIA !! 🙂

 

Tags from the story
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.